1398/12/03 در ساعت 14:41:02

چگونه از آنتن مرکزی برای انتقال تصاویر دوربین‌ها استفاده کنیم؟

چگونه از آنتن مرکزی برای انتقال تصاویر دوربین‌ها استفاده کنیم؟

چگونه از آنتن مرکزی برای انتقال تصاویر دوربین‌ها استفاده کنیم؟

 

در حال حاضر بسیاری از ساختمان‌ها و مجتمع‌های چندین واحدی دوربین‌هایی برای محوطه پارکینگ ، بیرون ساختمان ، راه‌پله‌ها و ورودی ساختمان برای بالابردن امنیت ساختمان‌ها نصب می‌کنند .

 

در این نوع پروژه‌ها چندین واحد مختلف می‌خواهند تصاویر مربوط به دوربین‌ها که در یک دستگاه ضبط می‌شود را مشاهده کنند.

 

راهنمایی برای اجرای پروژه :

 

برای اجرای این نوع پروژه‌ها بهتر است دستگاه ضبط کننده در محلی به غیر یکی از واحدها قرار گیرد ،برای مثال می‌توان آن را در اتاق آسانسور قرار داد و یا در پارکینگ در انباری و یا ... قرار دهیم تا بتوان در صورت نیاز هر یک از واحدها ،تصاویر را بازبینی کنند .

 

حال برای اینکه بخواهیم تصاویر را به هر یک از واحدها ببریم چه راهکاری وجود دارد ؟

 

استفاده از آنتن مرکزی :

 

آنتن مرکزی چیست ؟

 

در ساختمان‌هایی که بیش از یک واحد دارد برای استفاده از آنتن‌های تلویزیونی ،ماهواره‌ای و حتی دوربین مداربسته و ... نیاز به نصب چندین آنتن مختلف وجود ندارد و می‌توان از تجهیزات آنتن مرکزی استفاده کرد و سیگنال را به تمامی واحدها با نصب یک آنتن ارسال کرد.

 

در تجهیزات آنتن مرکزی ،آنتن اصلی سیگنال را دریافت می‌کند،سپس توسط تقویت‌کننده(آمپلی‌فایر) آن را تقویت کرده و با استفاده از تقسیم‌کننده‌هایی که دارد این سیگنال تقسیم شده و توسط کابل به هر واحد انتقال داده می‌شود .

 

چگونه تصاویر دوربین‌ها را توسط آنتن مرکزی انتقال دهیم ؟

 

 سیگنال مربوط به دوربین مداربسته و آنتن مرکزی با هم یکسان نیست و به همین علت نمی‌توان خروجی دستگاه ضبط کننده را به صورت مستقیم به آنتن مرکزی متصل کرد .

 

پس در ابتدا بایستی سیگنال‌های مربوط به این دو سیستم را با هم یکسان کنیم که برای این کار از دستگاهی به نام مدولاتور استفاده می‌کنیم .

 

مدولاتور وسیله‌ای است که بین دستگاه ضبط کننده و سیستم آنتن مرکزی قرار می‌گیرد تا سیگنال‌ها را یکسان کرده و بتواند تصاویر را انتقال دهد .

 

چگونه مدولاتور را نصب کنیم ؟

 

مدولاتورها چند مدل مختلف از لحاظ ظاهری دارند ،اما ورودی‌ها و خروجی‌های آن‌ها با هم یکسان است و تفاوتی ندارد . برای نصب آن مراحل زیر را بایستی طی انجام دهید :

 

1. خروجی دستگاه ضبط کننده و DVR را به ورودی مدولاتور متصل کنید ،اگر دستگاه DVR شما دارای خروجی AV  می‌باشد بایستی آن را به ورودی مدولاتور متصل کنید و در غیر این صورت می‌توانید از مبدل‌های مختلف خروجی VGAو HDMI را به AV تبدیل کرده و آن را به مدولاتور متصل کنید . (البته مدولاتورهایی هم وارد بازار شده‌اند که ورودی HDMI دارند و نیاز به مبدل نمی‌باشد )

 

2. خروجی مدولاتور را به ورودی آمپلی‌فایر آنتن مرکزی متصل می‌کنیم .

 

3. با استفاده از مدولاتور سیگنال دوربین‌ها با آنتن مرکزی برای ارسال یکسان می‌شود.

 

4. به تلویزیون واحدها مراجعه کرده و جستجو کنید مثل جستجوی کانال‌های تلویزیون و می‌توانید دوربین‌ها و تصاویر آن‌ها را در یکی از کانال‌ها مشاهده کنید.

 

 

 

0%