1398/03/28 در ساعت 15:56:53

با کاربرد رنگ های مختلف هارد وسترن دیجیتال آشنا شویم .

رنگ بندی هاردهای وسترن دیجیتال چه کاربردی دارد ؟

با کاربرد رنگ های مختلف هارد وسترن دیجیتال آشنا شویم .

رنگ بندی هاردهای وسترن دیجیتال چه کاربردی دارد ؟

 

وسترن دیجیتال یکی از برندهای معتبر در زمینه تولید هارد دیسک های اینترنال و اکسترنال می باشد . این شرکت هاردهای مختلفی برای کاربردها و استفاده های گوناگون تولید می کند و محصولات خود را در رنگ بندی های مختلف عرضه می کند . در این بخش شما را با این نوع دسته بندی و رنگ بندی آشنا می کنیم و به شما معرفی می کنیم که برای نیازتان کدام رنگ و نوع هارد را بایستی انتخاب کنید . انتخاب ناصحیح هارد ممکن است سریعتر به هارد آسیب برسد و چون تفاوت قیمت بالایی هاردها دارند ، از این رو انتخاب ناصحیح ممکن است هزینه شما را بالا ببرد .
در این بخش نگاه کلی به این نوع هارد ها و عملکرد آن ها خواهیم داشت و در بخش های بعدی به صورت جداگانه هر یک را بررسی خواهیم کرد .

 

              

 

رنگ سبز : برای ذخیره اطلاعات ، آرشیوبندی اطلاعاتی مثل موزیک ، فیلم ، فایل و ... مورد استفاده قرا می گیرد . ارزان ترین نوع هارد وسترن دیجیتال می باشد با سرعت 5400

رنگ آبی : برای استفاده در کامپیترهای خانگی و لب تاپ ها و استفاده روزمره مناسب است و قیمت مناسبی داشته و عملکردی با سرعت 5400 تا 7200 دارد .

رنگ مشکی : سرعت پردازش و محاسبات بالایی در حدود 7200 دارد و مناسب استفاده گیمرها و نرم افزارهای محاسباتی می باشد . قیمت آن بالاتر از دیگر هاردها می باشد .

رنگ بنفش : برای استفاده در سیتم های حفاظتی و امنیتی و دستگاه های ضبط کننده آنها می باشد که دستگاه آن همیشه و به صورت 24 ساعته بایستی روشن بماند و در حال فعالیت است .

رنگ قرمز : به صورت حافظه های داخلی در شبکه مورد استفاده قرار می گیرد (واحد NAS یا واحد حافظه متصل به شبکه)

رنگ طلایی : برای استفاده در دیتاسنتر پها که همیشه روشن بوده و در حال پردازش هستند . سرعت و ماندگاری بالایی دارند .

 

 

  

 

0%